piątek, 14 marca 2014

Make up out?


Dobranie odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji twarzy to nie lada zadanie. Musi być delikatny, mieć dobry skład, dostosować się do skóry, itp… Często problemem okazuje się dobór (mogłoby się wydawać prostego produktu) płynu micelarnego. Dużo pozytywnych opinii czytałam o Biodermie Sensibio H2O i postanowiłam sama ją wypróbować.Zacznijmy od samego początku, czyli od opakowania. Jak dla mnie jest bez zastrzeżeń. Kojarzy mi się z produktem wysokiej jakości i tak faktycznie jest. Widzę go na półce (w niektórych sklepach trzeba sięgnąć nieco wyżej, bo fatycznie znajduje się na górnych półkach) i sięgam po niego. Jednak na tej drodze pojawia się małe cofnięcie ręki – widzę cenę. 49 zł za 250 ml. Uuuu – myślę – No nic, za jakość trzeba płacić. Wracam do domu i wypróbowuję. Gdy nalewam niewielką ilość na wacik nie czuję zapachu. To dobrze – myślę – nie będzie szczypać w oczy. I faktycznie nie szczypie. Zwracam na to uwagę, bo mam wrażliwe oczy. 

Mając doświadczenie po płynach micelarnych z dyskontów za 5 zł (które myślałam, że mają w sobie jakieś niezłe chemikalia), należy na to uważać, żeby później przez pół godziny nie płukać oczu zimną wodą... Używając innych płynów, już po kilku ruchach musiałabym dolać go. Jednak Bioderma mnie tu miło zaskakuje – jest wydajna. Ta wydajność okazuje się przydatna, ponieważ mam problem ze zmyciem tuszu wodoodpornego. Kilka nadprogramowych ruchów ręką i makijaż (teoretycznie) zmyty. Kładę się spać. Wstaje i co widzę? Czarne obwódki pod oczami. Biodermo, mam Cię! Nie jesteś wcale taka idealna.- myślę. Podsumowując: Płyn micelarny Bioderma Sensibio H2O jest bardzo delikatny, nie szczypie i nie podrażnia. Co na minus? Nie zmywa do końca makijażu i jest drogi. Wniosek: Korzystam z niego dalej, bo póki co jest najlepszy, pomimo wad :)  

3 komentarze:

  1. Mój micel numer jeden, u mnie zmywa bez problemu, uwielbiam wszystkie odmiany micelów Biodermy, choć nie unikam innych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja za nim nie przepadam, bo nie zmywa makijażu i właśnie mnie podszczypuje w oczy ;c

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń